Ortodonti


Invisalign Tedavisi

nvisalign tedavisi, ortodonti tedavisinin popüler yöntemlerindendir. Günümüzde telsiz ortodonti veya şeffaf diş teli olarak bilinen Invisalign tedavisi, hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ortodonti tedavisine göre temel farkı, diş teli takmadan dişlerin çapraşık yapısının düzenlenmesini sağlamaktır.

 Pek çok hasta, invisalign tedavisi sonrasında nasıl bir diş düzenine kavuşacağını merak eder. Invisalign tedavisine başlarken dişlerinizin genel görünümünü üç boyutlu model üzerinde deneyimleyebilme şansına da sahipsiniz. Invisalign Tedavisinin Ortodonti Tedavisinden Farkı 
 
Invisalign tedavi son derece rahattır. Klasik ortodonti tedavisinde kullanılan braket tarzında apareyler kullanılmaz. Kullanışlı ve pratik bir deneyim sunar. Metal olmadığından ağız içinde yara gibi tahribat oluşmaz. Konuşma esnasında herhangi bir sıkıntı yaşatmaz.

 Son yıllarda gençler tarafından fazlasıyla tercih edilen şeffaf diş teli, estetik bir görünüm keyfi yaşatır. Ortodonti tedavi süresini metal braketlerle geçirmek istemeyen bireyler, Invisalign tedavisini tercih etmektedirler. Görünmeyen diş teli ile ortodonti tedavi sürecinize yenilik katmaya ne dersiniz?

 Invisalign tedavi ücretleri; kullanılacak olan şeffaf plaklar ile hastanın yaşadığı diş çapraşıklıkları ve zorluklar bakımından değişkenlik göstermektedir Invisalign tedavisinin avantajları düşünüldüğü zaman tedavinin pahalı bir teknik olmadığını açıkça söyleyebiliriz. Sabit ortodonti tedavisine oranla daha maliyetli bir tedavidir. Invisalign tedavi fiyatları; tedavinin süresine, şeffaf apareylere ve diş bozukluklarının durumuna göre değişiklik göstermektedir. Invisalign tedavi sürecindeki uygulama kolaylıkları ve sonucunda elde edilen başarı dikkate değer bir ayrıntıdır.

 Invisalign Tedavisi Avantajları

 Gündelik yaşamınızda olumsuz herhangi bir problemle hiçbir şekilde karşılaşmazsınız. Tedavi sürecinde dahi özgürce gülümseyebilirsiniz. Çünkü, telleriniz dışarıdan görünmez. Plaklarınızı bir şeyler yiyip içerken, dişlerinizi fırçalarken kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

 Invisalign plaklarınızın bakımını düzenli olarak sabah/akşam ılık su ile fırçalayarak yapabilirsiniz.

 Invisalign Tedavi Süreci

Ortodontistinizin vereceği düzelticilerin her birinin 2 hafta takılması gerekmektedir. Düzeltici plakların günlük hayatta aksatılmadan kullanılması gerektiğini unutmamalısınız. 2 haftalık periyotlarla yenilenen düzelticilerin her biri dişlerinizi mükemmel forma kavuşturacaktır.

 Tedavi süreci vakadan vakaya değişir. Toplamda 1-1,5 sene içerisinde mükemmel dişlere ve gülüşlere kavuşabilirsiniz.  
 
Invisalign Tedavi Ücretleri

Invisalign tedavi ücretleri; vaka durumu ve tedavinin tamamlanma süresine göre şekillenebilmektedir. Invisalign tedavi ücret bilgisi için ortodonti muayenesi yaptırabilirsiniz. Invisalign tedavi ücretleri tek çene için 2000-4000 TL arasında değişmektedir. Invisalign tedavi ücreti belirlenmesinde vakanın durumu ve çeşidi farklı olabilmektedir. Her iki çene baz alındığında fiyatlar değişebilir. Düşen veya kırılan apareyler için ekstra ücret alınmamaktadır.


 Tüm kontrol randevuları, tedavi sonrası verilen koruyucu apareyler ve alınan önlemlerin bütünü ücretlendirmelere dâhildir. Invisalign tedavi ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak bizlere ulaşabilirsiniz.

Invisalign Tedavisi